Wędrownicy na Dolnośląskim Zlocie Wędrowników

W dniach 25-27 maja wędrownicy z III Cieszkowskiego Środowiskowego Szczepu Harcerskiego “Sokół” i II Szczepu Harcerskiego “Panta Rhei” im. Janusza Korczaka w Miliczu wzięli udział w Dolnośląskim Zlocie Wędrowników w Lubaniu. Po przyjeździe do Lubania udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr. 2 gdzie po wpisaniu się na listę uczestników i otrzymaniu identyfikatora zabraliśmy się za rozkładanie namiotów. Następnie odbył się apel i rozpoczęło się ognisko ze wszystkimi uczestnikami zlotu gdzie zostali nam przedstawieni nasi koordynatorzy szlaków. Na naszym żółtym szlaku, który był szlakiem specjalności wzięliśmy udział w trzech blokach zajęć które odbyły się w sobotę. Pierwszym blokiem była nauka gry we freesby, gdzie poza nauką techniki rzutu i łapania odbyliśmy profesjonalny mecz. Drugim blokiem były zajęcia z linami gdzie wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek jak najwyżej, przechodziliśmy po slackline, po techniki pokonywania przeprawy linowej dwoma sposobami pod jak i nad liną. W trakcie przyjechali strażacy aby pokazać swój specjalistyczny sprzęt ratowniczy, a także odbył się wykład przygotowany przez weterana polskich misji zagranicznych na temat wojny. Następnie udaliśmy się do Przystani Żeglarskiej Izery aby popływać kajakami i pożeglować. Na koniec dnia odbyło się ognisko podsumowujące zlot. W niedziele o wschodzie słońca odbył się apel kończący  po którym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

 

Mateusz Dziuda

Brak możliwości komentowania.