Urodziny Naczelnego Skauta Świata

Wczoraj – 22 lutego obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej, natomiast w dniach 16-18 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu odbył się biwak z okazji tego święta. Wzięli w nim udział zuchy, harcerze oraz wędrownicy z Hufca Powiatu Trzebnickiego, a nad całością czuwał III Cieszkowski Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich „Sokół” im. Andrzeja Małkowskiego wraz z komendantką pwd. Martą Trawińską…

W piątek uczestnicy wzięli udział w tradycyjnym apelu rozpoczynającym biwak, oraz w krótkiej grze, która stanowiła przedsmak tego co czekało na nich kolejnego dnia. Zuchy natomiast wzięły udział w warsztatach plastycznych nawiązujących do kultur różnych krajów, i uczyły się m. in. japońskiego origami czy wykonywania orientalnej biżuterii. W sobotę od samego rana harcerze opanowali Milicz – podczas zajęć mogli rywalizować pomiędzy sobą w takich konkurencjach jak: wspinaczka na ściance, pokonywanie strażackiego toru przeszkód, wspinanie na skrzynki, biegi na orientację, paintball, poszukiwanie nieznanych miejsc, oraz wyścigi na motorikszach. W tym czasie zuchy, dla których przygotowano grę miejsko – terenową pod hasłem Podróż dookoła świata, „odwiedzały” m. in. odległe rubieże Dzikiego Zachodu, orientalną Japonię, gorącą Afrykę czy tajemniczy Egipt. Emocji nie zabrakło także wieczorem – harcerze i wędrownicy wzięli udział w turnieju musztry. Każda drużyna podeszła do tego zadania bardzo profesjonalnie, co można było zobaczyć w przygotowaniu i bardzo wysokim poziomie wśród uczestników. Na niedzielnym apelu kończącym poznaliśmy laureatów wszystkich konkurencji, na których czekały cenne nagrody. W konkursie dyscyplin zwyciężyła drużyna Fioletowa pod przewodnictwem dh. Konrada Glenia, w turnieju musztry bezkonkurencyjna okazała się 2 DH „Sokoły”. Po biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej pozostały piękne wspomnienia i nadzieja, że wkrótce ponownie zobaczymy się na harcerskim szlaku! Czuwaj!

Chcielibyśmy złożyć wielkie podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Technikum Leśnego w Miliczu, Komendy Policji w Miliczu, Nadleśnictwa Milicz oraz Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren za wszelką okazaną pomoc przy organizacji biwaku.

Brak możliwości komentowania