Poznaliśmy nową Komendę Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego

W środę 29 listopada 2023 roku w Żmigrodzie odbył się XI Zjazd Zwykły Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego. Podsumowano na nim działalność Komendanta i Komendy Hufca kończącej kadencji, oraz dokonano wyborów nowych władz Hufca. Instruktorki i Instruktorzy podziękowali dotychczasowemu Komendantowi – hm. Mirosławowi Uruskiemu za niezwykłą pracę włożoną w budowę i rozwój Hufca.

Decyzją Zjazdu Komendantką w nowej kadencji została phm. Joanna Noga. W skład nowej Komendy Hufca weszli: pwd. Artur Maciąg – z-ca ds. programu, pwd. Grzegorz Uram – z-ca ds. organizacyjnych, hm. Mirosław Uruski – skarbnik, pwd. Piotr Nitkiewicz – członek ds. pracy z kadrą, oraz pwd. Łukasz Żukowski – członek ds. majątku hufca.

Podczas Zjazdu wybrano także skład nowej Komisji Rewizyjnej Hufca, w której znalazły się: pwd. Beata Brodala-przewodnicząca, phm. Mirosława Sobków-zastępczyni i pwd. Weronika Wiktorowicz – sekretarz.

Podczas podsumowania wręczono podziękowania dla Instruktorów, oraz osób wspierających pracę hufca. Złotą Odznakę Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Żmigród – p. Robert Lewandowski. Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla ZHP została odznaczona hm. Paulina Uram, brązowe Krzyże za Zasługi dla ZHP otrzymali: phm. Leszek Półrolniczak i phm. Hanna Grobelna-Kała. Srebrną odznakę Chorągwi Dolnośląskiej otrzymał phm. Adrian Opałka. Ponadto ustępujący Komendant Hufca wręczył odznaczenia Zasłużony dla Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego i otrzymali je: p. Małgorzata Matusiak-Starosta Powiatu Trzebnickiego, p. Paweł Oleś-Członek Zarządu Powiatu Trzebnickiego, a także Instruktorzy: pwd. Beata Brodala, phm. Jagoda Jarczewska, phm. Michał Dusiński, pwd. Anna Rzeszucińska, phm. Joanna Noga i pwd. Grzegorz Uram.

Na Zjeździe nie zabrakło wspomnień i emocji, podsumowań i nadziei na przyszłość. Druhnie Joannie życzymy samych sukcesów na nowej drodze instruktorskich wyzwań.

Nowo wybrana Komenda Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego. Od lewej: pwd. Łukasz Żukowski, hm. Mirosław Uruski, pwd. Grzegorz Uram, phm. Joanna Noga – Komendantka, pwd. Artur Maciąg i pwd. Piotr Nitkiewicz.

Brak możliwości komentowania.