Aktywny początek roku harcerskiego!

Harcerze i zuchy z naszego hufca, wzięli dziś udział we Mszy Św. w intencji Ojczyzny i ofiar reżimów totalitarnych w ceremoniale wojskowym wraz z Apelem Pamięci w Sanktuarium Golgoty Wschodu u Ojców Redemptorystów we Wrocławiu, Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia we Wrocławiu. Poznaliśmy niesamowitą osobę, świadka historii, panią Marię Dutkiewicz, która swoimi wspomnieniami przeniosła nas w swoje lata dzieciństwa, młodości harcerskiej, lata wojny oraz czasy powojenne, za co serdecznie dziękujemy. „Skauting nie jest wymyślony dla waszej uciechy, ale wiele wymaga. Nie zabierajcie się do skautingu dlatego tylko, że się wam podoba, lecz aby wprawiać się do służby dla swojego kraju. Wtedy posiądziecie ducha patriotyzmu, który każdy chłopiec winien posiadać…”