W okresie od 20 maja 2021 r do 31 sierpnia 2021 r Hufiec ZHP Powiatu Trzebnickiego realizował projekt „Aktywne wakacje czyli cykl zajęć sportowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży”, którego głównym celem projektu byłą organizacja cyklu zajęć sportowo-edukacyjych z zakresu turystyki, oraz profilaktyki zdrowotnej wśród 150 młodzieży z terenu powiatów milickiego, trzebnickiego, wołowskiego oraz lwóweckiego w trakcie harcerskiej akcji letniej. Realizacja projektu odbywała się w IV etapach
I Dobór kadry i przygotowanie zajęć warsztatowych
Na początku czerwca został powołany zespół projektowy odpowiedzialny za jego realizację. Kadrę wychowawczą stanowili instruktorzy ZHP odpowiednio przygotowani do pełnienia swoich funkcji. Równoległe z realizacją projektu rozpoczęła się jego promocja.
II Nabór uczestników
Rekrutacja w znacznej mierze była przeprowadzona przez harcerską kadrę wychowawczą w środowiskach działania drużyn i innych jednostek harcerskich. W rekrutacji organizatorzy placówek korzystali także z pomocy wskazań pedagogów szkolnych.
III Warsztaty edukacyjne
Warsztaty zostały przeprowadzone w trakcie obozu w Lginiu, a swoją tematyką obejmowały działania ekologiczne, turystyczne oraz profilaktykę zdrowotną.
Uczestnicy warsztatów organizowanych w trakcie obozu zakwaterowani zostali w namiotach 10 osobowych (maksymalnie po 4-5osób) wyposażonych w łóżka polowe, materace, koce oraz półki na odzież. Na okazję realizacji warsztatów zostały wyremontowane sanitariaty. W namiotach była odpowiednia liczba dzieci i młodzieży zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwali drużynowi- opiekunowie posiadający odpowiednie uprawnienia oraz wykwalifikowana kadra medyczna.
Program obozu zatwierdzony został w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Zajęcia podczas obozu odbywały się w trzech blokach programowych w ciągu dnia. W trakcie obozu zostało zorganizowanych wiele ciekawych zajęć i przedsięwzięć programowych:
– rozgrywki pomiędzy drużynami
-piesze wędrówki
-obrzędowe ogniska z gawędą;
-kuchnia polowa i zajęcia z łączności.
– olimpiada obozowa,
– Festiwal piosenki obozowej,
– zwiady terenowe.
Realizacja projektu odbyła się dzięki darowizny ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 30 000,00 zł

