Aktywne wakacje

W okresie od 20 maja 2021 r do 31 sierpnia 2021 r Hufiec ZHP Powiatu Trzebnickiego realizował projekt „Aktywne wakacje czyli cykl  zajęć sportowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży”, którego głównym celem projektu byłą organizacja cyklu zajęć sportowo-edukacyjych z zakresu turystyki,  oraz profilaktyki zdrowotnej  wśród 150 młodzieży z terenu powiatów milickiego, trzebnickiego, wołowskiego oraz lwóweckiego w trakcie harcerskiej akcji letniej. Realizacja projektu odbywała się w IV etapach

I Dobór kadry i przygotowanie zajęć warsztatowych

Na początku czerwca został powołany zespół projektowy odpowiedzialny za jego realizację. Kadrę wychowawczą stanowili instruktorzy ZHP  odpowiednio przygotowani do pełnienia swoich funkcji. Równoległe z realizacją projektu rozpoczęła się jego promocja.

II Nabór uczestników

Rekrutacja w znacznej mierze była  przeprowadzona przez harcerską kadrę wychowawczą w środowiskach działania drużyn i innych jednostek harcerskich. W  rekrutacji organizatorzy placówek korzystali także z pomocy wskazań pedagogów szkolnych.

III Warsztaty edukacyjne

Warsztaty zostały przeprowadzone w trakcie obozu w Lginiu, a swoją tematyką obejmowały działania ekologiczne, turystyczne oraz profilaktykę zdrowotną.

Uczestnicy warsztatów organizowanych w trakcie obozu zakwaterowani zostali w  namiotach 10 osobowych (maksymalnie po 4-5osób) wyposażonych w łóżka polowe, materace, koce oraz półki na odzież. Na okazję realizacji warsztatów zostały wyremontowane sanitariaty. W namiotach była odpowiednia liczba dzieci i  młodzieży zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. Nad bezpieczeństwem dzieci i  młodzieży czuwali drużynowi- opiekunowie posiadający odpowiednie uprawnienia oraz wykwalifikowana  kadra medyczna.

Program obozu zatwierdzony został w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Zajęcia podczas obozu odbywały się w trzech blokach programowych w ciągu dnia. W trakcie obozu zostało zorganizowanych wiele ciekawych zajęć i przedsięwzięć programowych:

– rozgrywki pomiędzy drużynami

-piesze wędrówki

-obrzędowe ogniska z gawędą;

-kuchnia polowa i zajęcia z łączności.

– olimpiada obozowa,

– Festiwal piosenki obozowej,

– zwiady terenowe.  

Realizacja projektu odbyła się dzięki darowizny ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 30 000,00 zł

Brak możliwości komentowania.